«Толковий Світлячок» завітав до Іршави: школярів навчали енергоощадності напередодні канікул
Буквально напередодні літніх канікул до Іршавського ліцею №1 Іршавської міської ради завітав освітній проєкт «Tolkовий Світлячок». Представники ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) провели для учнів третіх класів інтерактивний урок, присвячений ощадливому споживанню електроенергії та формуванню корисних енергоефективних звичок.
Під час заняття діти дізналися, як виробляється електроенергія та яким шляхом вона потрапляє до будинків, шкіл і дитячих садків. Про це школярам розповів заступник директора ТОВ «Закарпаттяенергозбут» Тимур Єпанєшніков. Він пояснив, чому важливо берегти енергоресурси та як кожен може долучитися до цього через прості щоденні дії.
Учні активно брали участь в уроці: ставили запитання, ділилися власними спостереженнями та розповідали про свої звички щодо економного використання електроенергії. Зокрема, діти добре знають, що потрібно вимикати світло, коли виходиш із кімнати чи будь-якого іншого приміщення, проте майже нічого не чули про способи заощадження електроенергії при використанні побутових приладів – пралки, посудомийної машинки, холодильника тощо.
Особливий інтерес у дітей викликав мультфільм із порадами від Світлячка, після перегляду якого вони охоче обговорювали побачене та ділилися тим, що запам’ятали найбільше. «Я почув про те, скільки потрібно води наливати в чайник, щоб приготувати чай», «А я дізнався, що після зарядження телефона зарядний пристрій потрібно витягнути з розетки», «Мені запам’яталась порада про те, що холодильник повинен стояти далі від плити, щоб витрачати менше електроенергії на охолодження», – розповіли учні.
За уважність і активність школярі отримали подарунки – наліпки з Tolkовим Світлячком та світлоповертаючі лінійки із символом проєкту. Також дівчата та хлопці обіцяли передивитись мультфільм ще раз удома, в родинах, щоб і батьки дізнались більше про способи заощадження електроенергії.
ТОВ «Закарпаттяенергозбут» (Група Tolk) щиро дякує керівнику Іршавської міської територіальної громади Віктору Симканинцю та директорці Іршавського ліцею № 1 Лесі Чепурі за підтримку освітньої ініціативи, яка допомагає дітям з раннього віку формувати відповідальне ставлення до використання енергоресурсів.
Такі уроки доводять: про складні речі можна говорити просто, цікаво та зрозуміло. А знання, отримані сьогодні, допоможуть дітям у майбутньому бути більш свідомими споживачами та дбати про довкілля.
